Suurt kasvu ja esindusliku välimusega 1988 aastal sündinud (Lihula tulistamiste ajaks 32-aastane). Ei ole teada, et ta oma teadlikus elus oleks mingitel spordivõistlustel osalenud, ise pingutanud, püüdnud ise parem olla ja suuteline kannatama. Tema nime juba ei leia ei sportos.ee ega sportfoto.ee alt.
Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) õendusteenuste osutamine Harku Kinnipidamiskeskuses ja Tallinna Arestimajas oli PPA poolt delegeeritud Tarraste asutatud ja juhitavale erafirmale Citomed OÜ. Firma asutas mees 2015 veebruaris. Bakalaureusekraadi omandamisel asus tööle Tallinna Meditsiini Kõrgkooli õppejõuna (ilma magistrihariduseta). Pildil "ATCN Estonia riikliku direktorina" mõjub ta võimukana:
https://www.ttk.ee/et/atlsatcn-european-annual-meeting |
-----------------
Töö ja õpingud
2007. Kaitseliidu Tallinna maleva pealikuks on saanud major Eduard Nikkari, kes jääb sellele ametikohale 2012 aasta lõpuni. Malevasse asub samal aastal kutselisena tööle 19-aastane Mikk Tarraste, kuni sunnitud lahkumiseni 2013 aastal.
21.04.2008. Öösel isikute grupis viibides (väljaspool teenistusaega) tulistas Tarraste ebaseaduslikult omandatud püstolist Parabellum P08 (huligaansusest) lähedalasuva elumaja köögiakendesse, purustades aknaklaase. Kohtuotsusega 2.10.2008 kriminaalasjas nr 1-08.12466 mõisteti Tarrastele rahaline karistus 100 päevamäära. Ajakirjandusest saame lugeda, et Tarraste jätkas teenistust Tallinna malevas juhatuse liikmena (!). Tema täpsemad ülesanded tol perioodil on teadmata.
https://ajalugu.kaitseliit.ee |
Tarraste ei mõtlegi kriminaalkaristusena talle määratud rahalist karistust täitma hakata. Alles siis kui kohtutäitur palub määrata talle asenduskaristusena reaalne vangistus, tasub Tarraste 13.12.2011 rahalise karistuse. Pärnu maakohtu 18.12.2011 määrusega kriminaalasjas 1-08-12466 lõpetati asenduskaristuse määramise menetlus, seega Tarraste kriminaalkaristust sai aegunuks lugeda alles 18.12.2016 alates.
Aga juba 9.02.2012 määras Tallinna malev talle Noorte Kotkaste teeneteristi. Teise inimesena Tallinna maleva ajaloos (!). Tarraste teeb oma teeneteristist ka pildi ja laeb selle üles Wikipediasse.
2011-2015 õpib Tarraste Tallinna Tervishoiu kõrgkoolis õenduse erialal. 3.5 aastase nominaalõppeajaga programmi lõpetamiseks vajab ta 5 aastat.
17.08.2015-7.04.2019 on Tarraste õenduse õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.
2018 astub Tarraste samas magistriõppesse. 1.5 aastase nominaalajaga õpet ei suudagi ta lõpetada enne Lihula tulistamisele asumist 6.06.2020.
Tarraste õendusäri PPA ja Hoolekandeteenustega, omandist loobumine
Tarraste esitlemas fotot |
Otsingute ja depressioonide periood 2015-2020
Tarraste kirjutab oma päevikus:
27.06.2014: „Kindel on see, et mina ei sõdiks. Meil on vaid üks elu ja kui see raisata sõdides, siis on see mõttetult elatud elu. Pole tähtis, kus sa elad, tähtis on, et sa saad teha endale meeldivat tööd ja sind ei represseerita. Ka näiline vabadus on vabadus. Kui meie riigil kestaks vabadus veel nii kaua, kui ma saan arstiks, siis ma oleks väga õnnelik.“
18.10.2014: "...Maksta kätte sind reetnud armastatule ühised lapsed tappes on vist küll maailma julmeim tegu. Jube ja õudne. [---] Üldiselt on hea olla. Valmistun vaikselt oma ettevõtte avamiseks. Vaikselt tuikab kuklas ka soov tegeleda meelishobiga. Aga kõik asjad järjekorras. Ei tohi teha samu vigu nagu eelmises elus!..."
3.11.2014: „Käisin täna PERHis riideid küsimas. X küsis, kas mul on haiglas enne mingeid pahandusi olnud? Ajasin ümmargust juttu õppepuhkuse (ängist?) opiplokis. Ei suutnud enda arvates X-ga hästi manipuleerida. Pärast ta ütles, et oli personalist kuulnud. Suutsin ta panna häbenema, et ta seda mult küsis. Aga masendusse see viis mind ikkagi terveks päevaks.“
23.12.2014: „Olin eile kiirabis tööl ja veetsin jälle ühe magamata öö. Ei, mitte töö pärast – hoopis mõtetes vaevlesin. Olen oma elu ühel suurimal murdepunktil. [---] Kõigun ise erinevate soovide vaadete, unistuste vatis üles-alla. Tahan saada arstiks. 6+5 aastat. Kas ma peakski? Aga kiirabi-brigaadijuht? Intensiiv-õendus? Ei!! Ikkagi ettevõtlus ja õendusjuhtimine. See on ainus võimalus saavutada edu! Ma olen kooli lõpetades kõigest 27, magistrit lõpetades 30–31. [---] 30 õendusjuht olla on normaalne. Ja ettevõtte juhina olla usaldusväärne 27aastaselt? Aga miks mitte? [---] Valin kaks teed – ettevõtlus koos juhtimise magistrantuuriga. Ja lõputöö plagiaadi pean ka ära parandama – vaja suuta ju cum laude.“
14.02.2015: „Mul on tunne, et kõige rohkem pean õppima kannatlikkust ja alandlikkust. Olen siiani olnud oma elus ja tegevustes väga pinnapealne ja minus on väga palju kõrkust. Eile avastasin, et ei saagi tuludeklaratsiooni raha tagasi, aga olin palga juba ära raisanud ettevõtte asutamiseks. Langesin kohe masendusse ja hakkasin otsima rahategemise võimalusi, et X-le võlgu ei jää. Kogemata avastasin, et politsei peaks järgmise kuu alguses kuulutama välja hanke õeteenuse ostmiseks Väljasaatmiskeskuses. See loob aga dissonantsi kannatlikkuses ja asjade vaikses liigutamises. See peaks olema saatus või Jumala tahe. Seega ei tohi ma ikkagi mitte arvata, et lahmimine toob edu. Ikka kannatlikkus ja alandlikkus.“
15.01.2016: "...Lugesin läbi Lutsu eluloo ja tema viimase päeviku. Tema muretses kogu aeg oma poja pärast. Aga mina? [---] Kardan ka kiiret lõppu. Täna jälle vein+jääger+une asjana 30 mg [---]. Mõtlen X jutule cannabisest. Vaja ennast rahustada. Aega on meil ju ainult 24 tundi kõigil ühtemoodi.“
-----------
PPA-s polnud Tarraste ainuke, kel ilmnesid Elmar Vaheri "valitsemisajal" depressiooniga probleemid. 2013 jäi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Pärkna fotoseeriale, kus juhib autot üheaegselt suitsu pahvides ja mobiiltelefoniga rääkides. 2014 edutati Pärkna Elmar Vaheri asetäitjaks (siseminister Hanno Pevkur), kus töötas kuni asumiseni PPA sisekontrolli juhiks 2020.
Tähelepaneliku liikleja foto |
2017 kustub Tarrastel kehtiv kriminaalkaristus ning ta soetab relvaloa ja 4 tulirelva. Kaitseliidu kommunikatsioonijuht Neeme Brus teatab 2020: "Relvad, mis olid kodanikul olid tema isiklikud, relvaloa olid väljastanud PPA. Kaitseliidul pole nendega mingit pistmist."
Hillar Kohv väidab Nelli Teatajas 14.06.2020, et Tarraste oma Facebook postituse järgi otsis eelnevalt psühhiaatritelt abi aga seda ei saanud: "Siinkirjutaja tegi tutvust ka Mikk Tarraste Facebooki kontoga, mis, tõsi küll, õige pea pärast mehe vahistamist suleti. Siiski jäi silma üks vestlus, kus Tarraste räägib oma vaimsest tervisest ja sellega seotud probleemidest. Üks tema sõpradest küsis temalt, kas temaga on kõik hästi ning Tarraste vastab, et muidu jah, ainult et teda ei tahetud Seewaldisse võtta. „Jah, kõik on hea, ainult ravile ei tahetud Seewaldisse võtta, siis pidingi niimoodi ööhämaruses peaarsti varitsema,” kommenteerib Mikk Tarraste fotot, kus ta on psühhoneuroloogiahaigla pimedas pargis laterna all. Üks teine ta sõpradest kommenteerib, et Mikk käis Tartus ning Mikk Tarraste ütleb, et mitte ainult ei käinud, vaid on sealt pärit ning see fakt peaks kõik ütlema. „Tartust tulevad bussid peaks ringiga läbi Seewaldi tulema,” toetas sõber Tarrastet."
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar