Lehed

Neljapäev, juuni 11, 2015

Juuni ei ole tõsiseltvõetavuse kuu

Kõike ei saa alati liiga tõsiselt võtta.

Kasvõi koalitsiooni - kes silma pilgutamata üritab usaldushääletusele pannes läbi suruda maksubuketti - mis sisaldab silmakirjalikku sotsiaalmaksu langetamist ühe protsendi võrra ja teiste maksude läbi maksukoormuse üldist kasvu. Samuti Partsu väikesepalgaliste maksuvabastuse mustkunsti - mille teostumisel keerulise mehhanismi abil külmutame väikesepalgaliste palgatõusud ja anname suurema maksuvaba tulu.

Või ei saa tõsiselt võtta peameedia kajastusi põgenikest, kui peaksime rääkima hoopis inimkaubitsejate ohvritest. Kas siis need kes suurte laevadega saabuvad ja mitte joostes ja võideldes tagaajajatega üksikult ja väikeste salkadena - on põgenikud või inimkaubitsejate ohvrid? Piir tuleb panna inimkaubandusele, aga mitte püüda siseprobleemidelt tähelepanu eemale juhtida jutuga kohustuslikest kvootidest inimkaubitsejate laevadel saabujatele. Inimkaubanduse mehhanism on hästi avatud http://asia.nikkei.com/magazine/20150604-Cast-away/On-the-Cover/Trafficking-survivors-share-their-stories.

"There's a job out there," Ahmeen recalled the man saying. "Why don't you go?" Ahmeen boarded a smuggler's boat that was crammed with 600 people.

Tõsine on juunikuus aga igatsus vabadusest, õiglusest, armastusest. Kuulame vaba inimese vanu häid laule ja teeme seda, millesse ise usume.

- PÕGENE, VABA LAPS https://www.youtube.com/watch?v=BhV-0C7gLz4
- MÄSSAJATE LAUL https://www.youtube.com/watch?v=XzeYCmjVb0Q
- PISTODA LAUL https://www.youtube.com/watch?v=9HcBdaBgHO8
- PROSTITUUDI LAUL (üks mees nägi unes taevalikku õiglust)

Üks mees nägi unes taevalikku õiglust

Üks mees nägi unes taevalikku õiglust,
Mis ühendab kõik, kes tema eest võitlevad,
Üks mees nägi unes taevalikku õiglust
Ja sellest päevast peale hakkas seda kuulutama.

Lõpuks on kõik ainult üksainus enesemüümine,
Turul me oleme vennad ja õed.
Päevhaaval, tundhaaval,
Tükkhaaval, jupphaaval
Üksteisele müüme
Omad usud ja tõed...

Üks naine nägi unes taevalikku armastust,
Mis lunastab kõik, kes temasse usuvad,
Üks naine nägi unes taevalikku armastust
Ja sellest päevast hakkas seda kuulutama.

Lõpuks on kõik ainult üksainus enesemüümine,
Turul me oleme vennad ja õed.
Päevhaaval, tundhaaval,
Tükkhaaval, jupphaaval
Üksteisele müüme
Omad usud ja tõed...
 
Kas see on lõpp?
Ei ole lõpp - kõik kestab edasi. 

1 kommentaar:

  1. Reformierakondlased Sulling, Lauri ja Sõerd jõudsid lõpuks samale järeldusele kui mina ja saatsid siselisti kirja, mis "oli kukutamas valitsust": "Käsitletud on madalapalgaliste maksutagastust, mis soosib ümbrikupalkade maksmist. Loob teatud palgavahemikus palgatõusule vastupidise motivatsiooni. Soovitus on selle asemel rakendada kiiremat tulumaksuvaba miinimumi tõusu". "Põhjalikult on käsitletud sotsiaalmaksulangetust ning hotellide käibemaksu tõusu. Sotsiaalmaksu osas on kriitiline hinnang". http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/sullingu-lauri-ja-soerdi-kiri-reformierakonna-siselisti-mis-oli-kukutamas-valitsust-me-ei-saa-maksupaketti-toetada?id=71768689

    VastaKustuta